طب حیوانات آزمایشگاهی: اصول و روش‌ها

12 آذر 1392

این کتاب در راستای پاسخگویی به نیازهای پژوهشگران، دانشجویان، جوامع علمی مختلف و دست‌اندرکاران امور حیوانات آزمایشگاهی ترجمه شده است. در این کتاب به طیف وسیعی از حیوانات شامل شمار زیادی از پستانداران کوچک و متوسط رایج، نخستیان غیر انسان و شماری از حیوانات غیرمعمول که در آموزش و تحقیقات مورد استفاده قرار می‌گیرند یا به عنوان حیوانات دست‌آموز (خانگی) مورد توجه هستند؛ پرداخته شده است.

در کتاب حاضر ضمن مروری بر آناتومی، فیزیولوژی، روش‌های پرورش و مدل‌های حیوانی مورد استفاده در تحقیقات زیست پزشکی، موضوعات مختلف مربوط به مراقبت حیوانات از جمله تأمین رفاه و سلامتی، بهداشت و درمان، نحوه‌ی رفتار، و اصول کار با حیوانات آزمایشگاهی نیز با زبانی ساده و شیوا بیان شده است. در ترجمه کتاب نیز تلاش شده است تا شیوایی، یکنواختی و روان بودن مطالب حفظ شود.

این کتاب توسط مارجی سی روئیس، تأليف و توسط دکتر حسینعلی عرب، دکتر سعیده نعیمی، دکتر صمد محمدنژاد داریانی و دکتر محدثه ابوحسینی طبری ترجمه و با نظارت دکتر حسینعلی عرب (دانشیار بخش فارماکولوژی دانشکده‌ی دامپزشکی دانشگاه تهران) توسط انتشارات پرتو واقعه در 566 صفحه منتشر شده است.

جامعه دامپزشکان ایران

اطلاعات تماس

آدرس: تهران- خیابان توحید، خیابان پرچم، پلاک 59 طبقه اول 

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن: 021-66569220 

فکس: 021-66568636