مصرف کله پاچه کاهش یافت/جمع آوری ۵۳۰ تن فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف از سطح بازار

03 ارديبهشت 1399

رئیس سازمان دامپزشکی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مراکز عرضه، مصرف دل و جگر و کله پاچه کاهش یافته است.

به گزارش جامعه دامپزشکان ایران -علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور درباره آخرین جزئیات نظارت بر فرآورده های خام دامی اظهار کرد: در طرح نظارت بهداشتی طی بازدید همکاران از مراکز تولید، توزیع و نگه داری فرآورده های خام دامی حدود ۵۳۰ تن انواع و اقسام فرآورده خام دامی همچون گوشت، مرغ، ماهی، عسل و شیر به سبب شرایط بد نگه داری، منقضی شدن مدت زمان نگه داری یا رویت فساد و آلودگی از سطح بازار جمع آوری شده است.

وی افزود: اگر محصولی قرار است در دمای ۱۸ درجه سانتی گراد نگه داری شوند و این امر صورت نگیرد، از این رو به سبب اشکلات در فساد یا عمر ماندگاری محصول مشمول جمع آوری همکاران و خروج از چرخه مصرف انسانی قرار می گیرد.

رفیعی پور ادامه داد: در طرح ویژه ایام نوروز که از ۲۵ اسفند آغاز شد، همکاران سازمان دامپزشکی از تمامی مراکز تولیدی، کشتارگاه ها، مراکز سردخانه و فروشگاه های سطح شهر نظارت داشتند و در صورت مواجه شدن با فرآورده غیر قابل مصرف انسانی جمع آوری و با دستور مقام قضایی نسبت به معدوم سازی اقدام می شود‌.

رئیس سازمان دامپزشکی در پایان از کاهش مصرف دل و جگر خبر داد و گفت: با توجه به کاهش مصرف آلایش دام از جمله کله پاچه، دل و جگر به دلیل تعطیلی مراکز عرضه، برای حمایت از تولیدکنندگان برنامه انجماد و صادرات آلایش دام در دستور کار است.

انتهای پیام/

جامعه دامپزشکان ایران

اطلاعات تماس

آدرس: تهران- خیابان توحید، خیابان پرچم، پلاک 59 طبقه اول 

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن: 021-66569220 

فکس: 021-66568636