دیدار رئیس و مسئولین اجرایی کنگره طب حیوانات همراه با هیات رئیسه دانشکده دامپزشکی

14 ارديبهشت 1398

به گزارش روابط عمومی جامعه دامپزشکان ایران ،جلسه هم اندیشی به منظور ارتقا همکاری های فی مابین جامعه دامپزشکان ایران و دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران صبح امروز در دفتر رئیس محترم دانشکده دامپزشکی برگزار شد.

در این دیدار دکتر شاپوررضا شجاعی رئیس جامعه دامپزشکان ایران ضمن تشکر از میزبانی دانشکده دامپزشکی تهران بر نقش و جایگاه دانشکده در دامپزشکی ایران اشاره و تاکید کردن که توسعه همکاری بین مجامع صنفی تخصصی با دانشگاه ها رمز موفقیت و ارتقا هر صنفی مرهون نگاه توسعه گرا و سیاست گزاری و برنامه ریزی بر مبنای خرد علمی است.

دکتر شجاعی ضمن اشاره به سوابق تاسیس جامعه دامپزشکان ایران بعنوان اولین جامعه صنفی دامپزشکی کشور و از اولین NGO های ایران با 80 سال سابقه از روسا و هیات مدیره های قبلی این جامعه قدردانی نمودند و با اشاره به لزوم تغییر رویکردها و فعالیت های سازمان ها و نهاد های صنفی مطابق با تغییر و پیشرفت سریع علوم و ارتباطات جهانی با تاکید بر تصمیم هیات مدیره جامعه دامپزشکان ایران بر توسعه ارتباط با مجامع علمی و دانشگاهی داخلی و بین المللی خواستار افزایش همکاری های دانشکده دامپزشکی در راستای رفع نیازهای جامعه دامپزشکی ایران شدند.

ایشان با اشاره به ظرفیت های خوب جامعه جهانی دامپزشکی و عضویت جامعه دامپزشکی ایران به نمایندگی از جامعه دامپزشکی خصوصی کشور در این سازمان مردم نهاد مهم و بین الملل با بیش از 130 کشور عضو به رویکرد جدید جامعه جهت استفاده از این ظرفیت ها تاکیید کردند.

دکتر شجاعی به  برنامه های جدید جامعه جهت برگزاری دوره های آموزشی کاربردی با بهره گیری از ظرفیت های دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی اشاره کردند و حضور مستمر و فعال دانشجویان ،دامپزشکان جوان و مجامع دانشگاهی و تخصصی دامپزشکی ایران در مجامع جهانی دامپزشکی اعم از همایش های علمی و تخصصی و صنفی و مراسم های سازمان های جهانی مرتبط را ضروری دانستند.

آقای دکتر وجگانی رئیس محترم دانشکده دامپزشکی ضمن خیر مقدم و تشکر از پیش قدمی جامعه در برگزاری این جلسه آمادگی کامل دانشکده را جهت هر گونه کمک و همکاری به برنامه های جامعه دامپزشکان اعلام نمودند.

ایشان با برشمردن نکات مهم در ارتقای دامپزشکی ایران بر نقش و جایگاه جامعه دامپزشکان ایران تاکید کردند ایشان دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران را به واسطه قدمت و جایگاه آن پایه تشکیل اکثر تشکیلات صنفی و حرفه ای و تخصصی کشور دانستند .

دکتر وجگانی ضمن تایید اظهارات دکتر شجاعی بر نقش مجامع دانشگاهی در رفع نیازهای دامپزشکی کشور تاکید کردند و آمادگی دانشگاه را در برگزاری هر گونه برنامه های کوتاه مدت و میان مدت تخصصی در همکاری با جامعه دامپزشکان را ابراز داشتند .

در ادامه دیدار آقای دکتر شریفی معاون پژوهشی دانشکده دامپزشکی ضمن تشکر از رویکرد جدید جامعه دامپزشکان ایران با اشاره به نقش مجامع جهانی بر لزوم تبادل نظر و حضور در مجامع و مراسم های تخصصی جهانی دامپزشکی اشاره کردند و همکاری های بین المللی از ضروریات موفقیت هر سازمانی برشمردند.

آقای دکتر شریفی برنامه ریزی و سیاست گزاری بلند مدت را رمز موفقیت و تداوم پیشرفت های علمی دانستند و ابراز امیدواری کردندکه جامعه دامپزشکان هم در راستای سیاستگزاری و برنامه های بلند مدت نسبت به رویکرد جدید خود اقدام نماید و آمادگی دانشکده را جهت همکاری در زمینه های مورد نیاز جامعه ابراز دانستند.

آقای دکتر باهنر معاون اداري و مالي دانشکده نیز ضمن اشاره به قدمت و جایگاه جامعه دامپزشکان ایران بر اراز آمادگی دانشکده در توسعه همه همکاری های مورد نیاز تاکید نمودند و از رویکرد جدید جامعه تشکر نمودند.

در این دیدار با حضور نماینده دانشکده دامپزشکی در کمیته های تخصصی جامعه اعم از کمیته های بین الملل ، آموزشی و ...  کمک به تصمیم سازی ها توافق حاصل شد.

همچنین در راستای توسعه همکاری های فی مابین با برگزاری سومین کنگره دامپزشکی طب حیوانات همراه در مهر ماه سال 98 در دانشکده دامپزشکی موافقت شد و مقرر شد در اولین فرصت مکاتبات و هماهنگی های لازم بین روسای دو مجموعه صورت پذیرد.

 

 

 

 

جامعه دامپزشکان ایران

اطلاعات تماس

آدرس: تهران- خیابان توحید، خیابان پرچم، پلاک 59 طبقه اول 

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن: 021-66569220 

فکس: 021-66568636