بیانیه مشترک تشکل های بین المللی دام و طیور در مورد کرونا

22 فروردين 1399

اعضای تشکل های بین المللی فعال در صنایع دام و طیور طی یک بیانیه مشترک اعلام کردند باید با همکاری یکدیگر از این موضوع اطمینان حاصل شود که زنجیره ارزش غذاهای ماحصل از حیوانات با پاندمی COVID-19 مختل نشود که عواقب آن برای جمعیت کل جهان خواهد بود.

به گزارش جامعه دامپزشکان ایران _ شورای بین المللی طیور ، فدراسیون بین المللی صنعت خوراک ، دبیرخانه بین المللی گوشت و فدراسیون بین المللی لبنیات طی بیانیه ایی مشترک خطاب به سازمانهای جهانی ، شرایط پیش رو را تبیین کردند.

این بیانیه به شرح زیر است:

در این زمان نا به سامان ، همکاری بین المللی مابین دولت ها و بخش خصوصی از هر زمان دیگری مهم تر است تا از شرایط مناسب حاکم بر امنیت-ایمنی غذایی و تغذیه اطمینان یابیم و از این روی ، رفاه عمومی مردم در سرتاسر گیتی را بهبود دهیم . صنعت و سازمان های بین دولتی در سطوح جهانی بایستی با همکاری یکدیگر در جهت اطمینان از شفافیت ، پایداری و اعتماد به منابع تامین غذا در سطوح بازارهای ملی و بین المللی ، گام بردارند .

اعضای تشکل های بین المللی فعال در صنایع دامپروری ، از اقداماتی که به منظور حمایت ادامه دار از زنجیره های ارزش ، به منظور اطمینان از تولید و در دسترس بودن غذاهای سالم ، متنوع و مغذی به دست آمده از حیوانات در سطوح جهانی میباشند ، استقبال می کنند .

همانگونه که شما تشخیص داده اید ، مشارکت کنندگان در زنجیره ارزش غذاهای ماحصل از منابع حیوانی – از پرورش دهندگان و تولیدکنندگان خوراک تا تامین کنندگان نیازمندی ها ، شاغلین در بخش های فراوری و بسته بندی ، فعالین بخش های تحویل و فروش محصول به مصرف کنندگان نهایی و بسیاری دیگر ، خدماتی ضروری را فراهم می سازند که بایستی ادامه یابد.

غذاهای ماحصل از حیوانات پرورش یافته در مزارع ، پروتئین های مغذی و سهل الهضمی را فراهم می کنند که برای حفاظت از سلامت نسل بشر و امنیت غذایی ضروری است . بنابراین ما باید با همکاری یکدیگر از این موضوع اطمینان یابیم که زنجیره ارزش غذاهای ماحصل از حیوانات با پاندمی COVID-19 مختل نشود که عواقب آن برای جمعیت کل جهان خواهد بود.

ما از بیانیه مشترک سازمان خواروبار جهانی ، سازمان تجارت جهانی و سازمان جهانی بهداشت که در تاریخ ۳۰ مارچ منتشر شد استقبال می کنیم که بر نکاتی چون « در حین اقدام به منظور حفاظت از سلامتی و تندرستی شهروندان ، کشورها بایستی اطمینان یابند که هرگونه اقدام مرتبط با تجارت ، زنجیره تامین غذا را مختل نخواهد کرد»، تاکید داشت .

ما از صمیم قلب موافق و قدردان حمایت و راهنمایی شما در همکاری های مشترکمان در راستای جلوگیری از ایجاد خلل در تجارت محصولات دامپروری ، تدارک غذا ، فرآوری و توزیع غذای ماحصل از حیوانات پرورشی و حفاظت از امنیت غذایی و رفاه عمومی ، ضمن احترام به رفاه حیواناتی که پرورش می دهیم ، هستیم .

بخش دامپروری در سطوح جهانی مفتخر است تا با تامین امنیت معاش از طریق فراهم کردن غذا و خوراک سالم و پایدار به دست آمده از حیوانات ، همگام با اهداف پایدار سازمان ملل متحد گام بردارد . اعضای ما در سطوح جهانی ، آماده ایستاده اند تا با همکاری شما و جامعه جهانی ، بر چالش های ایجاد شده توسط COVID-19 فائق آئیم .

منبع:رادیو صنعت طیور

 

جامعه دامپزشکان ایران

اطلاعات تماس

آدرس: تهران- خیابان توحید، خیابان پرچم، پلاک 59 طبقه اول 

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن: 021-66569220 

فکس: 021-66568636