تقدیر از دکتر ادیب هاشمی

استاد بزرگوار

جناب آقای دکتر ادیب هاشمی

جامعه دامپزشکی ایران در طول تاریخ دانشمندان به نام و ارزشمندی به خود دیده که همواره حضور ایشان موجبات فخر و سربلندی صنف بوده است.شخصیت واال و فوق العاده جنابعالی در طی سالیان حضورتان در این صنعت در کنار دانش بی مثالتان همواره موجبات ساخت لحظاتی به یاد ماندنی در ذهن همکاران را فراهم ساخته است.حضور اساتیدی چون شما در هیات مدیره جامعه دامپزشکان ایران موجبات برکت است. اینک که در آستانه روز جهانی دامپزشکی پس از عمری خدمات علمی،تخصصی و آموزشی به مقام شامخ بازنشستگی نائل شده اید، صمیمانه ترین تبریکات خود را از طرف هیات مدیره جامعه دامپزشکان ایران حضور جنابعالی عرض می نمایم. امید است جامعه دامپزشکی کشور همچنان از حضور ارزنده آن استاد بزرگوار بهره مند گردد، همواره سالمت و سربلند باشید.

تبریک روز جهانی دامپزشکی

در ابتدا ضمن عرض تبریک به دامپزشکان و سایر همکارانی که در این زمینه فعال هستند به مناسبت روز جهانی دامپزشکی بر خود الزم می داند از زحمات کلیه عزیزان که در راستای سالمت عمومی جامعه تالش می نمایند تشکر ویژه نمایم.دانش دامپزشکی به واسطه اقتصادی بودن بخشی از آن در حوزه حیوانات مزرعه و بخش دیگر آن در حوزه حیوانات همراه و حیات وحش همواره در حال به روز شدن و افزودن سیستم ها و روش های اجرائی جدید است.در روند به روزرسانی یکی از مهم ترین نکاتی که می تواند به سرعت رشد علم کمک بسزایی نماید فعالیت های گروهی و خرد جمعی است.


استفاده از خرد جمعی در حل و فصل امور و پیشبرد اهداف به ویژه اگر در آن از دیدگاه ها و تخصص های مختلف استفاده شود قطع به یقین می تواند بسیار موثر واقع شود. نکته ای که به نظر می رسد توجه به آن،چه در امور مدیریتی کالن و چه در امور درمانی در دامپزشکی کشور ما کمتر مورد توجه قرار گرفته است،کماآن که در اتفاقات هفته گذشته در حیات وحش کشور آن چیزی که مشهود بود عدم استفاده صحیح و برنامه ریزی شده از امکانات و خدمات تخصصی دامپزشکی به واسطه ضعف در ارتباطات برون سازمانی بود.


امید است در راستای رشد و تعالی صنفی کسب موفقیت های بیش از پیش در صنعت دامپزشکی این  موضوع مورد توجه همگان قرار گیرد.

پیام نوروزی 1401 - نوروز مبارک

در وهله اول نوروز باستانی را حضور یکایک همکاران گرامی، خانوده محترم ایشان و کلیه فعالان عرصه دامپزشکی در کشور تبریک عرض می نمایم.

نوروز نماد فرصت های دوباره تغییر در زندگی است. از این رو به ویژه در نوروز امسال که توام گردیده است با آغاز قرن جدید، به نظر فرصتی مغتنم است تا در زندگی اجتماعی و حرفه ای خود نیز بازنگری مناسبی داشته باشیم.

هر چند که طی دهه اخیر دامپزشکی کشور به ویژه از لحاظ کمیت رشد بسیار قابل توجهی داشته است و حضور پررنگ همکاران جوان در رده های مختلف شغلی منجر به رشد و شناخت نقش این صنف در سلامت عمومی جامعه گردیده، اما به نظر می رسد در این دوره جدید به ویژه با فرصت های ایجاد شده در زمینه های دانش محور و دانش بنیان، لزوم تمرکز بر افزایش کیفی خدمات بویژه در حیطه خدمات تخصصی در کنار افزایش کمی آن ها جدی به نظر می رسد.

نقش حائز اهمیت دامپزشکی در سلامت عمومی با نظارت بر محصولات تولیدی از مزرعه تا سفره، جلوگیری از بروز و شیوع بیماری های زئونوز، تامین سلامت حیوانات حیات وحش، خدمات تخصصی سلامت حیوانات خانگی و… برای عموم تا حدودی شناخته شده است، اما زحمات همکاران ما در زمینه های مختلف تحقیقاتی، آزمایشگاهی، تولیدی و … همچنان برای بخش عمده ای از جامعه شناخته شده نیست.

امید است در سال جدید با تغییر در رویکرد عمومی و با حمایت همه همکاران و فعالان صنعت بتوانیم ضمن تغییرات عمده در سطوح کیفی، کمی، اخلاق حرفه ای و… خدمات، گام های موثری نیز در زمینه شناخت جامعه از خدمات دانش بنیان دامپزشکی کشور در زمینه های تحقیقاتی و تولیدی برداریم.

به گزارش روابط عمومی جامعه دامپزشکان ایران جلسه کمیته بهداشت عمومی دامپزشکی ساعت ۱۷ روز دوشنبه 18/11/1400 با حضور آقایان دکتر امیرعلی امیری نایب رئیس جامعه دامپزشکان، دکتر ولی‌الله کوهدار عضو هیئت مدیره، دکتر علی بوبهمنش بازرس هیئت مدیره، دکتر سامد برومندفر، دکتر محمد زینلی، دکتر سیامک مسعودی، دکتر آراسب دباغ مقدم، دکتر رضا هاشمی‌پور و خانم ها دکتر ابهری و دکتر باقری برگزار شد.
در این جلسه ضمن تصویب آیین‌نامه پیشنهادی کمیته بهداشت عمومی دامپزشکی، اعضا کمیته بر لزوم افزایش آگاهی جامعه نسبت به نقش دامپزشکان در سلامت عمومی جامعه، بررسی تخصصی موضوعات روزمره و ارائه مشاوره های تخصصی به نهاد های حاکمیتی، بررسی طبقه بندی شده موضوعات تخصصی و استفاده از ظرفیت های دانشگاهی در راستای اعتلای سطح بهداشت عمومی تاکید داشته و به عنوان یکی از مهم‌ترین اهداف این کمیته از آن یاد کردند.
در پایان دکتر آراسب دباغ مقدم، دکتر محمد زینلی، دکتر سیامک مسعودی، دکتر سامد برومندفر، دکتر فهیمه باقری، دکتر ابهری و دکتر سیدرضا هاشمی پور به عنوان اعضای تخصصی کمیته بهداشت عمومی دامپزشکی جامعه دامپزشکان ایران منصوب و دکتر رضا هاشمی پور نیز به عنوان دبیر موقت کمیته انتخاب گردید.

این نشست در تاریخ ۲۷ دی ماه ۱۴۰۰با حضور اقایان دکتر پیام محبی، دکتر امیرعلی امیری و  دکتر خسروی در محل دفتر حجت الاسلام و المسلمین موسوی مقدم برگزار گردید.

همکار گرامی جناب اقای دکتر قماشچی
با کمال تأسف و تأثر مصیبت وارده را تسلیت عرض نموده از درگاه ایزد منان برای مادر گرامیتان رحمت واسعه و برای جنابعالی و بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت می‌نماییم.
از طرف هیات مدیره جامعه دامپزشکان ایران

جلسه ستاد اجرایی بیست و یکمین کنگره دامپزشکی، در تاریخ نوزدهم دی ماه با حضور آقایان دکتر محبی، دکتر امیری، دکتر کسالایی، دکتر ادیب هاشمی، دکتر معیر، دکتر گوهرخای و سرکار خانم دکتر رودگری در سالن جلسات دکتر علی رحیمیان واقع در دفتر جامعه دامپزشکان ایران، برگزار گردید.

 

جلسه هم اندیشی کمیته تخصصی گیاهان دارویی جامعه دامپزشکان ایران امروز مورخ ۱۹ دی ماه در سالن اجتماعات دکتر علی رحیمیان جامعه دامپزشکان ایران برگزار گردید.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست امروز میزبان رئیس هیئت مدیره جامعه دامپزشکان ایران بود.
در این جلسه که با حضور دکتر علی سلاجقه و دکتر پیام محبی در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار گردید در خصوص آخرین تحولات زیست محیطی کشور بویژه در زمینه حیوانات حیات وحش، همکاری های انجام شده پیشین و ظرفیت های همکاری های آتی علمی و اجرائی در راستای حفظ و حراست از محیط زیست کشور در محیطی علمی و دوستانه بحث و تبادل نظر شد.
در این جلسه دکتر پیام محبی به تبیین ظرفیت ها و امکانات بخش خصوصی دامپزشکی که می توان با به کار گیری آن ها تغییر قابل توجهی در مدیریت و ارتقا وضعیت حیوانات حیات وحش بویژه در زمینه پیشگیری و درمان بیماری ها ایجاد نمود، پرداخت.
در پایان استفاده از ظرفیت های موجود دامپزشکی در کشور با همکاری دست اندرکاران و نهادهای مرتبط جهت بهبود وضعیت حیات وحش ایران مورد توافق طرفین قرار گرفت.

جلسه ستاد اجرایی بیست و یکمین کنگره دامپزشکی، در تاریخ پنجم دی ماه با حضور آقای دکتر محبی،آقای دکتر امیری،آقای دکتر کسالایی،آقای دکتر ادیب هاشمی،آقای دکتر بهمنش و آقای دکتر گوهرخای،در دفتر جامعه دامپزشکان ایران برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی جامعه دامپزشکان ایران هم اکنون جلسه هم اندیشی کمیته تخصصی طیور در دفتر جامعه دامپزشکان ایران در حال برگزاری می باشد.

 

  

 

تبریک شب یلدا

یلدا یعنی بهانه ای برای در کنار هم شاد بودن و زندگی یعنی، همین بهانه های کوچک گذرا...
هیات مدیره جامعه دامپزشکان ایران یلدای شادی را برای شما ارزومند است.

متاسفانه با خبر شدیم سرکار خانم دکتر رودگری عضو محترم هیات مدیره جامعه دامپزشکان ایران در غم از دست دادن پدر گرامیشان به سوگ نشسته‌‌اند.

پیام "جامعه دامپزشکان ایران" در مصیبت وارده به شرح ذیل است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و اناالیه راجعون


سرکار خانم دکتر روجا رودگری درگذشت تأسف انگیز پدر گرامی شما موجب تألم و تأثر فراوان گردید.
این مصیبت غم انگیز را به سرکارعالی و خانواده محترم تسلیت می گوییم و از خداوند بزرگ برای آن مرحوم غفران و رحمت واسعه الهی و برای بستگان داغدار صبر و اجر مسألت داریم.

روز ملی دامپزشکی بر خانواده بزرگ دامپزشکی ایران مبارک

روز ملی دامپزشکی مبارک

۱۴مهر


روز ملی دامپزشکی


بر تمام دامپزشکان،دانشجویان و فعالان این عرصه گرامی باد

تعداد 3 کانون بیماری در حیات وحش استان های مرکزی، اردبیل و مازندران شناسایی و اقدامات مرتبط با مهار و مختومه کردن آنها در جریان است.

به گزارش روابط عمومی جامعه دامپزشکان ایران -متن این بیانیه به شرح ذیل است:

صفحه1 از8

جامعه دامپزشکان ایران

اطلاعات تماس

آدرس: تهران- خیابان توحید، خیابان پرچم، پلاک 59 طبقه اول 

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن: 021-66569220 

فکس: 021-66568636