به گزارش روابط عمومی جامعه دامپزشکان ایران ، دکتر شجاعی طی پیامی انتصاب دکتر علی صفر ماکنعلی را به عنوان رییس سازمان دامپزشکی کشور تبریک گفته و برای ایشان آرزوی موفقیت کردند.

 متن پیام تبریک بدین شرح است:

 

به نام خدا

 

جناب آقاي دکتر علی‌صفر ماکنعلی

رئیس محترم  سازمان دامپزشکی کشور

با سلام و احترام

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات، بدینوسیله انتصاب مدبرانه جنابعالی که یکی از کارشناسان ارشد خبره و کارآزموده دامپزشکی کشور با سوابق مدیریتی برجسته و مهم میباشید تبریک عرض می نمایم. تجربیات ارزنده جنابعالی در مسوولیت های متفاوت و مهم و همکاری با سازمان های بین المللی در سالیان اخیر ، این امید را در جامعه دامپزشکی کشور ایجاد می نماید که با این اندوخته با ارزش و بهره جستن از خرد جمعی همه سلایق کارشناسی و سرمایه های انسانی ارزشمند در هردو بخش خصوصی و دولتی شاهد حرکتی جهشی و واقعگرایانه منطبق با روند توسعه  کشورهای پیشگام جهان باشیم.

موقعیت امروزین دامپزشکی ایران نیازمند تلاش مضاعف و کار جهادی در یک فضای همدلانه است که نقش جنابعالی بعنوان رییس سازمان دامپزشکی در گردهم آوردن همه ظرفیت های کارشناسی و فکری دامپزشکی ایران و حرکت برمبنای دانش روز منطبق با ظرفیت ها و توانایی های بالقوه کشور انکارناپذیر است. فرصت های خدمتگزاری ارزشمند ولی کوتاه اند لذا ضمن اعلام آمادگی جامعه دامپزشکان ایران جهت هر گونه همکاری های لازم، برای جنابعالی آرزوی توفیق هرچه بیشتر در خدمت به ایران عزیز و بهروزی و عافیت از خداوند مهربان خواستارم.

 

 

                                                                                                    دکتر سید شاپوررضا   شجاعی

                                                                                           رئیس هیات مدیره جامعه دامپزشکان ایران

 

 

 

دکترشاپوررضا شجاعی،رئیس هیات مدیره جامعه دامپزشکان ایران،روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی را به همه خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه در حوزه دامپزشکی و صنعت و حرف وابسته تبریگ گفت.

به گزارش روابط عمومی جامعه دامپزشکان ایران - رییس کمیسیون کشاورزی مجلس از دکتر رفیعی پور و وزیر جهاد خواست با تعامل با شهرداری مشکل مطب های دامپزشکی را حل کنند.

در حالی که در ماه‌های اخیر تعداد زیادی از مراکز درمانی دامپزشکی در شهر تهران به دلیل آنچه نبود دستور العمل‌ها خوانده شده، پلمب شده‌اند، معاون شهرداری تهران از رفع این مشکل در جلسه ای با حضور نماینده دامپزشکی بر اساس ضوابط قانونی خبر داد.

به گزارش جامعه دامپزشکان ایران -بدنبال برخی گزارش ها و انتشار خبر در پایگاه های خبری در خصوص پلمب مطب دامپزشکان در ماه جاری،رییس جامعه دامپزشکان ایران هفته گذشته طی نامه ای از شهردار تهران درخواست کرد دستور لازم جهت توقف اینگونه برخوردها توسط شهرداری مناطق صورت پذیرد و برای تشکیل جلسه مشترک اعلام آمادگی کرد.
پیگیری های لازم در این خصوص کماکان ادامه دارد.
دکتر شجاعی از همکاران دامپزشک درخواست کرد چنانچه در ایام اخیر اخطاریه ای در این خصوص دریافت کرده اند مراتب را جهت پیگیری به دفتر جامعه دامپزشکان ارسال نمایند.

بنا به گزارش روابط عمومی جامعه دامپزشکان ایران، دکتر شجاعی رییس هیات مدیره جامعه  شنبه ۶ اردیبهشت ۹۹ مصادف با روز جهانی دامپزشکی با حضور در چند مطب، کلینیک و بیمارستان دامپزشکی و اهدای گل به همکاران دامپزشک شاغل در این مراکز،روز جهانی دامپزشکی را به آنان تبریک گفت.

 

 

دکتر شجاعی ضمن تبریک روز جهانی دامپزشکی سال ۲۰۲۰ به تمامی اعضای خانواده بزرگ دامپزشکی کشور و آرزوی بهروزی و موفقیت روزافزون برای تمامی همکاران عرصه سلامت و رفاه حیوانات و بهداشت عمومی،پیام جامعه دامپزشکان ایران را بعنوان عضو جامعه جهانی دامپزشکی اعلام کرد.


باسلام و آرزوی عافیت و بهروزی برای همکاران گرامی به استحضار میرساند جامعه جهانی دامپزشکی اخیرا پیش نویس بیانیه "وضعیت اضطراری اقلیمی جهان" را به تصویب رسانده است. از انجائیکه تصویب نهایی آن بزودی در دستور کار میباشد جامعه جهانی از اعضای خود درخواست کرده است که پیشنهادات احتمالی خود را برای اصلاحیه متن ارایه نمایند لذا از دامپزشکان عزیز درخواست می شود ضمن مطالعه متن اصلی انگلیسی(اینجا) که ترجمه آن در (اینجا)ارایه شده است نظرات پیشنهادی خود را حداکثر تا تاریخ1399/02/02 به ایمیل:این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال فرمایند تا ازطریق این جامعه قبل از موعد اعلام شده به جامعه جهانی ارسال گردد.

برگزاری بیست و یکمین کنگره دامپزشکی ایران ، به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد.

رییس سازمان دامپزشکی کشور از تشکیل اولین نشست ماهانه وزیر جدید جهاد کشاورزی و مدیران ارشد وزارت با روسای سازمان جهاد کشاورزی استان ها خبر داد و گفت: وزیر جهادکشاورزی بر جامع نگری در حوزه امنیت غذایی تاکید کرده است.

اعضای تشکل های بین المللی فعال در صنایع دام و طیور طی یک بیانیه مشترک اعلام کردند باید با همکاری یکدیگر از این موضوع اطمینان حاصل شود که زنجیره ارزش غذاهای ماحصل از حیوانات با پاندمی COVID-19 مختل نشود که عواقب آن برای جمعیت کل جهان خواهد بود.

به گزارش جامعه دامپزشکان ایران _ نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حضور دکتر کاظم خاوازی برای تصدی‌گری وزارت جهاد کشاورزی موافقت کردند.

رئیس هیات مدیره جامعه دامپزشکان گفت: وب سایت مجله "دامپزشکی" فصلنامه جامعه دامپزشکان ایران راه اندازی و قابل بهره برداری شد.

دکتر سید شاپور رضا شجاعی ،رئیس هیات مدیره جامعه دامپزشکان ایران طی یک پیام فرا رسیدن سال نو را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی جامعه دامپزشکان ، بیست و یکمین کنگره ملی دامپزشکی ایران بر اساس مصوبه هیات مدیره از تاریخ 11 الی 13 تیر ماه 1399 برگزار خواهد شد.

اطلاعات تکمیلی در این خصوص متعاقبا در وب سایت و کانال جامعه اطلاع رسانی خواهد شد.

متن پیام دکتر شاپوررضا شجاعی رئیس جامعه دامپزشکان ایران به این شرح است:

انا لله واناالیه راجعون

خبر شهادت سرادر سرافراز اسلام و ایران ؛سپهبد حاج قاسم سلیمانی در تهاجم بزدلانه نظامیان پلید آمریکایی باعث تآلم شدید مردم شریف ایران و همه کشورهای جهان اسلام شد.
با اندوهی سترگ این فقدان و ضایعه بزرگ را به محضر امام عصر(عج)، مقام معظم رهبری، مردم عزیز ایران و بویژه خانواده بزرگوار این شهید عالی مقام، تسلیت عرض می نمائیم . از خداوند متعال برای این مجاهد کبیر و رجای شهیدان راه حق که تمام عمر پر برکت خود را در راه سرافرازی ایران و اسلام هزینه کرد علو درجات و هم‌نشینی با مولا و مقصود خود مسئلت داریم .به روح پرفتوحش که همواره تشنه رسیدن به فیض عظیم شهادت بود بخاطر رسیدن به این آرزوی دیرینش تبریک میگوئیم.

به گزارش روابط عمومی جامعه دامپزشکان ایران ، دکتر شجاعی طی پیامی انتصاب دکتر محمدرضا صفری رییس سازمان نظام دامپزشکی را به عنوان مشاور و سرپرست امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی تبریک گفته و برای ایشان آروزی موفقیت کردند.

 متن پیام تبریک بدین شرح است:

 

به گزارش روابط عمومی جامعه دامپزشکان ایران ،عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی طی حکمی «دکتر محمدرضا صفری» رییس سازمان نظام دامپزشکی را به عنوان مشاور و سرپرست امور استان‌های این وزارتخانه منصوب کرد.

 

روز ملی دامپزشکی

گرامیداشت یک روز یا تلاش برای دامپزشکی پویا

14 مهر روز ملی دامپزشکی است.تلاش های دامپزشکان را در عرصه جامعه به آفتاب پشت ابر تشبیه می کنند که با اینکه دیده نمی شود منبع روشنایی روز است.این روشنایی در عرصه های مختلف سلامت غذا،بهداشت جامعه و تمامی عرصه های امنیت سلامت جوامع انسانی نورافشانی دارد.

در کشور ما در طی سالیانی که این روز در مراسم های مختلف گرامی داشته می شود همگان بر نقش و اهمیت دامپزشکان در عرصه اجتماع به ایراد سخن می پردازند و تقریبا همیشه بخش عمده ای از صحبت ها به انتقاد از وضع موجود دامپزشکی اختصاص پیدا می کند.

غالب انتقادها هم صحیح هستند ولی شاهدیم که هر سال از سال قبل ناراضی تر هستیم و گلایه ها همچنان ادامه دارد.به عناوین مختلف به مقایسه های مختلف پرداخته می شود و هر منتقدی از زاویه خاص خود به طرح مشکلات می پردازد.

وضعیت اشتغال، کم تحرکی تشکل ها ، قوانین ناکافی و قدیمی ، تمامیت خواهی سازمان ها، ساختار تشکیلات دامپزشکی در دولت، کمبود بودجه ، پذیرش بی ضابطه دانشجو ، توسعه غیر متعارف دانشکده ها ، عدم اختیارات نهادهای دامپزشکی ، عدم مشارکت تشکل ها در تصمیم گیری های کلان دامپزشکی ، روزآمد نبودن آموزش ها ، بی انگیزگی جوانان شاغل به تحصیل ، عدم توجه کافی و کمبود حمایت های دولتی وزارت علوم یا وزارت بهداشت ،خودکم بینی دامپزشکان یا تمامیت خواهی نخبگان صنف و موارد دیگر همواره به عنوان مشکلات دامپزشکی کشور مطرح می شود.

اما چرا در این نقطه ایستاده ایم؟چه باید کرد؟چگونه باید عمل کنیم؟این ها نکات مهمی است که از حوصله این مقاله خارج است ولی یک نکته کاملا محرز است باید قدم برداریم، دل ها را صاف کرد، همت را عالی کرد،نیت ها را خیر کرد و تلاش کنیم همه با هم با مشارکت همه بخش های دامپزشکی ایران و دوری جستن از حب و بغض ها و اولویت دادن به منافع عمومی دامپزشکی و سعه صدر بالا دور یک میز نشست و با هدف گزاری های اصولی و بهره گیری از همه نظرات کارشناسی و منطقی و تطبیق اصولی با الگوی کشورهای توسعه یافته و اتخاذ تصمیمات قابل اجرا با خستگی ناپذیری، مدل و الگوی متناسب ایران را بازآرایی کنیم.

دامپزشکی ایران علاوه بر همدلی واقعی و اتحاد نیاز به کار فرهنگی نیز دارد. باید پیرایه های منفی اخلاقی را از خود دور کنیم و با اهتمام جدی به سمت صحیح حرکت کنیم. وظیفه مسئولین و نخبگان در این میان بسیار سنگین تر است. نسل جوان حق دارد گلایه مند باشد و وظیفه همه ماست که در راه ارتقای دامپزشکی کشور تا حصول به وضعیت مطلوب ،قدم های واقعی ،صادقانه و جدی برداریم.

روز ملی دامپزشکی گرامی باد.همکاران عزیز روزتان مبارک

با آرزوی بهروزی همه دامپزشکان

دکتر سید شاپور رضا شجاعی

رئیس هیئت مدیره جامعه دامپزشکان ایران

صفحه1 از7

جامعه دامپزشکان ایران

اطلاعات تماس

آدرس: تهران- خیابان توحید، خیابان پرچم، پلاک 59 طبقه اول 

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن: 021-66569220 

فکس: 021-66568636